Share
Go down

Błogosławieństwa/Modlitwy

on Pią Kwi 20, 2018 9:55 pm
Poziom I

Nazwa Zaklęcia: Egzorcyzm
Inkantacja: Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legio, omnis congregatio et secta diabolica.
Opis Zaklęcia: Podstawowe zaklęcie, którego uczy się egzorcysta. To za jego pomocą wypędzane są demony z ciała opętanego. Im większe doświadczenie egzorcysty oraz im trudniejszy tekst recytuje, tym nabiera ono mocy. Początkujący egzorcyści potrzebują kontaktu fizycznego. Z czasem użytkownik jest w stanie zmienić formę z kontaktu fizycznego na wzrokowy.  Na ostatnim poziomie wtajemniczenia użytkownik jest w stanie dosłownie spalić demona samymi słowami.


Nazwa Zaklęcia: Kula Światła
Inkantacja: Lux
Opis Zaklęcia: Kolejne standardowe zaklęcie w arsenale egzorcystów. Za jego pomocą egzorcysta jest w stanie przyzwać w swojej dłoni kulę światła. Następnie kula unosi się i porusza wokół ciała egzorcysty oświetlając wszystko wokół. Światło to jest niewidoczne dla zwykłych ludzi, lecz staje się bardzo irytujące dla demonów i ludzi opętanych. Wraz ze wzrostem umiejętności egzorcysty jest ono w stanie oślepić przeciwnika na długi czas.

Poziom II

Nazwa Zaklęcia:  Świetliki
Inkantacja: Possessionem
Opis Zaklęcia: Zaklęcie jest kontynuacją wcześniej poznanej kuli światła. Na wyższym poziomie wtajemniczenia egzorcysta może rozbić sferę i stworzyć z niej swego rodzaju świetliki, które natychmiastowo poruszają się w stronę demona bądź opętanego, a następnie zaczynają go oblepiać. Utrudniają one ruchy przeciwnika, zdradzają jego pozycję, a także na wyższych poziomach opanowania magii są w stanie stworzyć niemałe poparzenia.


Nazwa Zaklęcia: Łańcuchy światła
Inkantacja: Lumina filum
Opis Zaklęcia: Po użyciu zaklęcia spod przeciwnika wyłaniają się świetliste łańcuchy, które pętają go i uniemożliwiają ruchy. Im silniejszy jest użytkownik tym wytrzymalsze są łańcuchy.

Nazwa Zaklęcia: Struga światła
Inkantacja: Amnis
Opis Zaklęcia: Egzorcysta wystrzeliwuje w stronę przeciwnika świetlny pocisk. Na wyższych stopniach zmienia on formę do promienia mającego nawet kilku centymetrową średnicę. Zaklęcie ma również funkcję wspomagającą, tj. jeśli prześle się energię Strugi Światła do jakiejś broni, to wtedy broń również przyjmuje właściwości czaru. Możemy dzięki temu np. zastrzelić demony za pomocą naboju naładowanego energią.

Poziom III

Nazwa Zaklęcia: Pieczęć potępienia
Inkantacja: Sigillum
Opis Zaklęcia: Podczas bezpośredniego kontaktu fizycznego z demonem bądź opętanym egzorcysta pozostawia na jego ciele świetlista pieczęć. Znak ten w znacznej mierze blokuje możliwości demona, gdyż ogranicza ona jego zdolności. Na wyższych stopniach wtajemniczenia Egzorcysta jest w stanie za pomocą swojej energii powiększać pieczęć na ciele przeciwnika, a co za tym idzie coraz bardziej ograniczać jego zdolności.


Nazwa Zaklęcia: Ostrza odkrytego światła
Inkantacja: Lerrum luminis
Opis Zaklęcia: Ofensywne zaklęcie egzorcystów, które polega na stworzeniu w dłoni świetlistego ostrza/miecza/sztyletu/itp w dłoni egzorcysty. Broń ta jest szczególnie efektywna podczas walki z siłami zła, gdyż jest ono w stanie zranić bezpośrednio zły byt. W przypadku kiedy zaatakowany zostanie opętany jego ciału oraz duszy nie stanie się nic złego- ucierpi jedynie demon znajdujący się w nim.


Poziom IV

Nazwa Zaklęcia: Nić życia
Inkantacja: Unio
Opis Zaklęcia: Jedno z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych zaklęć stosowanych przez egzorcystów. Za jego pomocą egzorcysta jest w stanie połączyć swoją duszę z duszą opętanego. Dzięki temu może przekazywać mu swoją energię życiową, która jest niezbędna do walki z demonem. Możliwe jest także połączenie się za pomocą tego zaklęcia dwóch, bądź więcej, egzorcystów. Dzięki temu są w stanie korzystać z ogromnych zasobów energii. Związane jest to jednak z ogromnym ryzykiem, gdyż każde obrażenie zadane jednemu egzorcyście zostanie przekazane również do pozostałych. W przypadku więc gdy jeden z egzorcystów umrze w trakcie trwania zaklęcia pozostali podzielą jego los. Jedynie najlepsi z najlepszych są w stanie wytrzymać ból związany ze śmiercią towarzysza i przeżyć zerwanie więzi.

Poziom V

Nazwa Zaklęcia: Ostatnia Pokuta
Inkantacja: Confessio
Opis Zaklęcia: Ostateczne zaklęcie egzorcystów. Za pomocą jego egzorcyści stawiają na szali swoje życie. Warunkiem użycia go jest ogromna chęć czynienia dobra. Ciało użytkownika zaczyna kumulować całą dobrą energię z okolicznych organizmów i dodawać ją do swojej. W momencie kiedy "ładowanie" się zakończy egzorcysta zostaje całkowicie przepełniony dobrą energią. W tej formie jest całkowicie niewrażliwy na jakąkolwiek złą siłę. Od tego momentu jednak musi mieć się całkowicie na baczności, gdyż jego zachowanie zaczyna być "oceniane" przez posiadaną w nim energię. Cel egzorcysty musi być heroiczny i pozbawiony jakichkolwiek samolubnych pobudek. Jego działania mają być skierowane jedynie w stronę czynienia dobra za wszelką cenę. W momencie jednak, gdy egzorcysta zachowa się jakkolwiek wbrew mottu "czynić dobro za wszelką cenę" uznany zostaje niegodnym dzierżenia posiadanej w tym momencie mocy i umiera.

Gdy mag awansuje na kolejny poziom użytkowania zaklęć, nie ma obowiązku wypowiadania inkantacji z poprzedniego etapu. Tj. jeśli postać nauczy się zaklęć poziomu III, nie musi wypowiadać inkantacji zaklęć poziomu I oraz II, jedynie w postach zaznacza użycie danego zaklęcia, np. w narracji.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach